(*‿*✿) WhatsApp/Viber +371 20147202
Узнайте секрет молодости азиатских женщин!

Kas ir „Sunscreen’’.

← Return to Previous Page

sun

Nav svarīgi kads gadalaiks ir ārā, aizsardzība pret UV saules stariem joprojām ir aktuāla. Japānā un Korejā kā arī citās Āzijas valstīs, sniegbaltas ādas kults ir ļoti izplatīts un populārs.

No B tipa UV stariem aizsargāties ir diezgan viegli un aizsardzības pakāpe tiek apzīmēta ar abriatūru SPF (Sun Protection Factor). Šis indekss norāda cik ilgi var atrasties saulē, ļīdz ādas sasarkšanai (saules apdegumam). Gaišmatainiem vai gaišas ādas cilvēkiem kā arī saules sataru jūtīgas ādas cilvēkiem ieteicams lietot līdzekļuss ar maksimāli augstu aizsardzības indeksu SPF40-50+. Savukārt tumšākas ādas īpašniekiem, ir pietiekoši lietot kŗēmu ar SPF15-20 indeksu.

Aizsardzībai no A-tipa stariem ir sevišķa nozīme un gadījumā ja tā ir laba ,tad ražõtājs parasti to arī īpaši atzīmē. Gan Japānā, gan Dienvid Korejā aizsardzības pakāpe no A-tipa stariem tiek apzīmēta ar indeksu PA (Protection Grade of UVA). A-tipa ultrovioletie saules stari, var izsaukt ilglaicīgus ādas bojājumus, tumšas pigmentācijas veidošanos. Šī iemesla dēļ, indekss PA tiek iedalīts vairākās pakāpēs (līdzīgi kā SPF indekss) un tās ir sekojošas: PA+, PA++, PA+++, PA++++. Respektīvi, jo vairāk + zīmes, jo lielāka ir aizsardzība no A-tipa stariem.

Pretsaules aizsargkrēmus Dienvid Korejā pieskaita pie tā saucamās ‘’funkcionālās kosmētikas’’ un visi šie līdzekļi ir obligāti sertificējami. Pēc noteikumiem ,maksimālā aizsardzība var būt SPF50+ un PA++++.

Dienvid Korejas un Japānas pretsaules aizsardzības līdzekļu atšķirība no Eiropas pretsaules aizsardzības līdzekļiem ir līdzekļu tekstūra – lielākā daļa no šiem līdzekļiem ir viegla balta emulsija, kura ļoti viegli uzliekas uz ādas un ātri iesūcas neatstājot lipīgumu un citas nepatīkamas pēdas.

Vienmēr atceraties, dermatologi strikti iesaka –pretsauļošanās krēmu, nepieciešams atjaunināt ik pēc 2 stundām. Sevišķi tas ir nepieciešams ja Jūs peldaties vai aktīvi kustaties pat tad ja tas ir ūdens izturīgs krēms. Pie tam atceraties, ka krēmu nepieciešams uzlikt 20-30 minūtes pirms Jūs ejat ārā.

Ja Jūsu makijāža izskatās svaiga un ‘’guļ’’ uz ādas normāli, tas ir makijāža nav ‘’izkususi’’,nozudusi utt., tad tas nozīmē ka pretsaules krēma kārtiņa uz ādas nav nozudusi un nav nepieciešamības viņu atjaunot.

Pret saules līdzekļus no sejas nomazgā ar eļļas saturošiem līdzekļiem – vajag pieturēties pie divpakāpju ādas attīrīšanas sistēmas: no sākuma noņemšana ar hidrofīlo eļļu, pēc tam ādas mazgāšana ar putu pieniņu izmantojot sietiņu putu uzkulšanai.